Téma Československých legií nám tak trochu zatajili. Víme, že existovaly, ale to je většinou všechno. Když ale zapátráme mezi svým předky, zjistímem že mnoho z nás mezi nimi má také legionáře. Není vzrušující o nich zjistit víc?

Film Legie vzniká na základě inspirace dobovými deníky, které psali skuteční legionáři. Psali tedy dějiny hned dvakrát – jednou svým působením v legiích a podruhé na papír! Film jejich vyprávění posune současnému divákovi. Bude to válečný historický film odehrávající se tisíce kilometrů na východě, na Sibiři, partě českých kluků, které sem zavál vír války.

Legie jsou žánrovým válečným historickým dramatem. Atmosférickým, emotivním, s velmi výraznou stylizací a nádechem starých celuloidů. Místo řečnění bude mít hlavní slovo kombinace viděného příběhu a signifikantních situací se silnou hudbou.

Legie přenesou diváka do příběhu sto let starého. S partou vojáků na východní frontě vstoupí do dobrovolnické armády, která přispěje k vzniku samostatného státu Čechů a Slováků a jako jedni z prvních poznají, co je zač ruský bolševismus.

slavoj155238c3ddd4ed.jpg

Film Legie je v prvním plánu přiblížení zapomínané historické epizody z období první světové války. Nahlédneme do historie československých jednotek na ruské frontě a později uprostřed občanské války. V Rusku vznikla dobrovolnická armáda, která přestála všechny zvraty odehrávající se kolem ní a z velké části přispěla k vzniku samostatného státu Čechů a Slováků.

Češi se pod vlivem propagandy sami sebe v průběhu minulého století zvykli vnímat jako Švejky, nekňuby vláčené dějinami. Jenže příběh z ruských legií ukazuje něco úplně jiného – dobrovolnická armáda byla velice disciplinovaná, oddaná ideálům demokracie a vojensky úspěšná a efektivní. V závěru příběhu je jedinou silou, která vzdoruje obrovské převaze bolševických vojsk.

Legie se současně snaží neukazovat svět černobílý. Legie jsou prostým, velmi lidským příběhem několika vojáků, kteří žijí své osobní sny, touhy, bolesti a konflikty.

Pro dnešního diváka bude překvapivé nejen co všechno se svými předky sdílí, ale v čem ho jeho předci, legionáři, mohou inspirovat.

Divák bude spolu s hrdiny filmu řešit základní hodnoty jako svoboda, odpovědnost, kamarádství, loyalita, úcta k životu. Ukazuje se mu, že válka je sice zlá věc, ale někdy je třeba bojovat, protože svoboda není zadarmo, vše má svou cenu.

Jsme ve fázi, kdy máme hotový scénář a pracujeme na vývoji filmu. Máme lecos připravené, ale na samotné natáčení zatím sháníme finanční nebo materiální podporu. Za každou pomoc budeme vděční.

fotky ke stažení >>

Videa na tomto webu nejsou natáčená pro film. Natočili jsme je během larpu Sibiřský příběh, který pořádá sdružení Rolling. 

header

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 + = 13